1.8.18

21.07 Avo Põldsalu mälestusvõistlus

Juuni algul läksin kolmandat korda Tõrva ümbrusse rada tegema Avo Põldsalu mälestusvõistluseks öises autoorienteerumises. Varem olin mais juba raja teinud, kuid seekord olin mais haige ja järgmine võimalus tuli juuni algul. Maist alates kestnud põud oli metsa nii ära kuivatanud, et peale rajategemist sisuliselt keelati mootorsõidukitega metsa minek üldse ära. Ainuke lootus, oli, et vahepeal vihma tuleb ja võistlus ära ei jää. Piirkond oli seekord Tõrvast idas ja kirdes ning sisaldas ka Soontaga looduskaitseala. Sealsed teed on väga põnevad ja proovisin neid kasutada nii, et keskkonnaametnikel midagi halba öelda ei oleks. Punkte sai kokku 60 mis on veidi vähem kui varem kuid ikka piisavalt, et kõiki suudavad läbida ainult parimad. Varasemalt toimus see võistlus Tõrva tulepäevade raames aga seekord tulepäevi polnud ja nii oli see täiesti omaette sündmus mille sai reede õhtult laupäeva õhtule liigutada. Registreerimisega läks nagu alati, pikalt oli Gert ainuke ja siis vähehaaaval tuli juurde. Lõpuks oli kirjas 216 ekipaazi, ehk  samapalju kui eelmine aasta, kuid kui siis tuli kohale tegelikult 30, siis nüüd ainult 21. Tavapärasele stardieelsele tegevusele lisandus seekord ohutusvarustuse kontroll mida viis läbi maanteeameti koostööpartner, kontrolliti turvavööde ja peatugede asendit ning asjade kinnitatust autos. 21.00 alates läksid võistlejad minutiste vahedega rajale. Argo tehtud süsteemis sai jälgida nende asukohti ja tulemustetabelis hakkasid reaalajas tekkima punktid mida sisestati Android seadmetega. Nagu arvata oli tegi tempot Gert, kuid mitte suveräänselt, talle pakkusid konkurentsi kohalikud võistkondadega Tauno&Askar ning Passaat. Mingil hetkel tundus, et Tauno&Askari võit on juba kindel, kuid siis kui võtta oli jäänud 4 pnkti, tulid nad hoopis finišisse. Aega oli kasutatud alla 2h, ilmselgelt oli siin mängus kogenematus mis jättis neid võidust ilma. Rajal olid punktid ju nii tihedalt, et isegi 3. lisaaja trahvid oleks ära tasunud. Samuti kiiret sõitu teinud Passaat mängis endale sülle langenud võiduvõimaluse aga maha just kiiruseületamisega, oli ju võistluse üldine piirang 70km/h. Nii viiski 3. korda karika koju Gert oma perega ja kohalikel jääb ainult valmistuda järgmiseks korraks. Igatahes üllatav oli esikolmiku väga võrdselt kõrge tase ning Gerdil tuli võit ainult läbi väga suure õnne. Möödas on see aeg kui mütsiga võis lööma tulla. Finišisse jõudis 19 autot, üks oli katkestanud tehnilistel põhjustel, teine aga põhjustanud kokkupõrke kaasvõistlejaga mida isegi lõpuks politsei kutsuti klaarima sügavale metsa. Täpsemad asjaolud on mulle teadmata..
Seekordset võistlust toetasid Kalle oma firmaga Erten Grupp, Meelis Zerna Ökotalu poolt ning läbi Tõrva spordiseltsi Würth, KULKA ning Tõrva vald. Rada aitas maha panna Johan, registreerimisega tegeles Tiiu ning punktiarvestus käis Argo loodud süsteemis. Kaardid trükkis ja kohapealse korraldusega tegeles Tiina.