Enamus legende sai õhtul ja öösel juba lahendatud ning kui hommikul punktid kaardil üle vaatasime, siis otsustasime vastupäeva teekonna kasuks. Põhjuse selleks andsid kellaajalised punktid, näiteks Kanepis oli üks punkt määratus ööseks 22-00. Kanepi vald oligi selle päeva teema. Kanepi kõrval Erastveres oli esimene suurem punt punkte, kuna kaardijärgi asus nii tammepuu kui kabel järve lähedal, siis parkisime hooldekodu juurde ja läksime neid jalgsi otsima.
Järgmine peatus oli Erastvere RMK kontori juures (legend 143), olin seal korduvalt käinud, näiteks kunagi üht autoorienteerumist kooskõlastamas. Pidime kokku lugema pesakastide arvu kõige väiksema hoone otsaseinas.
Kõige esimese hoone seinas oli tõesti muljetavaldavad 26 pesakasti aga see polnud kõige väiksem hoone, isegi neid pesakaste lugedes oli eemal näha väike saun, seal pesakaste polnud, vastus 0 oli aga vale.. 26 oli hoopis õige.. Kivi rajameistri kapsaaeda.
Tilleoru matkarajal oli punkte juba hulgim, rada ise ka pea 5km pikk. Lõpuosa kulges aga tüütult mööda maanteed.Kui õhtusel avamisel rõhutati, et pole vaja üle mõelda, siis tegelikkuses läksid ajud ikka päris krussi kui üritasid aru saada mida rajameister ikka teada tahab vastuseks, no ei olnud elementaarselt lihtne kõik. Näiteks küsimus: Mis puu see on, millest sirgub hekk tähisest vasakul? Et siis mida vastama peaks, kas puu millest vasakul on hekk või mis puudest on hekk?? Jälle saime vale vastuse, heki materjali sooviti..
Kui küsimustest arusaamine läheb nihu, siis ikka kapitaalselt. 106 legend oli Ihamarus suur rauast Teelise skulptuur ja küsimus: Vastuseks saada koti keskosa kõrgus detsimeetrites. Ei küsitud koti kõrgust vaid keskosa kõrgust ja kui koti kaane lahti võtsid, siis selguski, et keskosa on hoopis madalam, nagu ümbrik. Kuid ikka oli õige vastus hoopis koti kõrgus, keskosa ei puutunud üldse asja.. Ihamarus enam poodi polegi, hoopis pitsabaar on tekkinud ja pitsad on päris head.Läheduses asus ka Heinrich Marki kivi, olin selle paar aastat tagasi rattamatkal avastanud ja nüüd oli teadmine varnast võtta.
Nüüd kui kellaajaline Pikajärve oli tehtud, käisime Otepääl varusid täiendamas ja läksime Valgjärvele. Sealne ujumissild meenutab mulle lapsepõlvest õnnelikult lõppenud õnnetust kui peaga liivasesse põhja hüppasin, no ei osanud arvata, et pika silla otsas vett veidi üle meetri ainult oli.
Park on ka mul korduvalt läbi käidud nii discgolfi mängides kui suusatades. Sel kevadelgi sõitsin sealsel 3,5km ringil mida kohalik talumees oma Buraniga vabast tahtest hooldab.
140 fotopunkt oli väga tuttav, arvasin algul, et see on Pikajärvel aga polnud. Lõpuks tuli meelde üle vaadata oma paari aasta taguse rattamatka fotod ja sealt selgus, et hoopis Krootusel autoremonditöökoja seinal.
Kanepisse jõudsime õhtuhämaruses. Nagu suveseikluste kirjutamata traditsioon (vähemalt Metskassidel) ütleb, siis valges surnuaedades ei käi, ainult pimedas või siis vähemalt hämaras, nii ka siinsed surnuaiad said hämaruses läbi kammitud.
Pimedas jõudsime järveäärde kus 22.00 pidi algama valgusfestival.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar